Gitar Kursu

Gitar; klasik müzik eğitiminin ön plana çıktığı ama modern gitar ile de perçinlendiği en önemli müzik aletlerinden biridir. Kybele Sanat Akademisi, Gitar kursu ile çocuklara ve yetişkinlere eğitim kapılarını açmaktadır. 

Gitar Kursu

Çocuk yaşlarda başlanılması daha uygun olsa da genç ve yetişkinler için de gitar kursu verilmektedir. Klasik müzikle ilgilenen, ileride hem ülkemizde hem de dünya üzerinde önemli bir gitar virtüözü olmak isteyen çocuk ve yetişkinler için, gitar kursu önemli bir basamaktır. Uzman ve konusunda deneyimli eğitimciler tarafından İstanbul Kybele Sanat Akademisi’nde hobi amaçlı ya da profesyonel olarak gitar temelini oluşturmak ve altyapıyı sağlamlaştırılabilmektedir.

Sanatsal Yönünüz Gelişir

Gitar kursu; öğrencinin kişisel gelişiminin yanında sanatsal yönünün de gelişmesine yardımcı olmaktadır. Gitar eğitimi, bilimsel bir süreç olmasına rağmen oldukça zevkli ve eğlencelidir. Gitarın tanınması, gitar tutuş tekniklerinin öğrenilmesi, solfej, armoni ve teorik bilgiler yanında, müzikal terimlerin öğrenilmesi gibi birçok farklı konu, gitar kursunun temel eğitimini oluşturmaktadır.