Kybele Sanat Akademisi

Halk Oyunları Kursu

Güzellikleri ile dillere destan olan yörelerimizin bizlere anlatmak istediklerine ayna olmak istemez misiniz?

Her yörenin kültürel yapısını yansıtan halk oyunlarında alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde ders alabilmek ve kendinize katabileceğiniz yeni beceriler ile kendinizi geliştirebilmek için tek yapmanız gereken bize ulaşmak.

Türk folklorunun temel taşlarından biri olan halk oyunları, çocukların ve yetişkinlerin dünyaya bakış açısını değiştirirken, grup halinde çalışmanın da yollarını gösteren

bir kurs niteliğindedir. Halk oyunları, toplumun kültür değerlerini yansıtırken hem müzik eşliğinde hem de müzik olmadan el ve ayak hareketleriyle yapılan bir oyundur. Genellikle tek kişilik icra edilebildiği gibi, gruplar şeklinde de icra edilmektedir.

Kişiye Uyum Kazandırır

Halk Oyunları kursu, kişiye ritmik hareketlerle uyumu yeteneği kazandırırken, estetiği de ön plana çıkarmaktadır. Göze ve kulağa hitap edecek şekilde düzenlenen, ölçü ve dengenin bir arada harmanlandığı halk oyunları, çocuk ve yetişkinlerin hayata daha uyumlu olmasını da sağlamaktadır.

Grup dersler için saatler formda belirtilmiştir. Özel dersler için ise formda belirtmiş olduğunuz telefon numarasından sizinle iletişime geçilip randevunuz oluşturulacaktır.