Utku Aytekin Hakkında

1991 Yılında Çatalca’da doğdu. İlkokul ve Ortaokul Öğretimini Çatalca’ da, Lise Eğitimini Büyükçekmece Lisesinde tamamladı. Küçük yaşlarda tiyatroya olan ilgisini fark ederek eğitimine Ayşen Gruda, Engin Alkan, Volkan Severcan, Boğaçhan Sözmen, Kerem Atabeyoğlu, Melda Gür, Murat Kodallı, Almila Uluer gibi önemli isimlerin yer aldığı Tiyatro Oyunculuğu Workshopu ile başladı.
Üniversite hayatına Beykent Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünde başladı. Üniversite ikinci sınıfında Özel Tiyatro Topluluğu olan Tiyatro Karnaval’a dahil oldu. Tiyatro Karnaval’da Profesyonel oyuncu olarak yetişkin ve çocuk oyunlarında çeşitli rollerde görev aldı. Üniversitenin son sınıfında İstanbul Devlet Tiyatroları seçmelerine katılarak Tuncer Cücenoğlu’nun eseri olan Kızılırmak oyununa dahil oldu. Burada Galip Erdal, Orhan Şallıel ve Alpaslan Karaduman ile çalışma fırsatı buldu. Daha sonra Drama Eğitmenliği için Çağdaş Drama Derneği’nde Drama Eğitmeni Liderliği Sertifika Programında eğitim aldı. Çatalca Belediyesi bünyesinde ve birçok okulda tiyatro eğitmenliği ve yaratıcı drama eğitmeni olarak çalıştı. Halen devlet okullarında tiyatro ve yaratıcı drama eğitmenliğine devam etmektedir.
Oyunculuk ve eğitmenliğin yanı sıra dublaj sanatçısı olarak Vivident, Power Rangers, Garanti Filo, Mey Grup vb.. reklam filmlerini seslendirdi. Tiyatro eğitimine İstanbul Aydın Üniversitesi Tiyatro Yönetmenliği Yüksek Lisans Programında devam etmektedir.